Sokan hajlamosan PC összeállításkor úgy kalkulálni, hogy megveszik az egyel erősebb processzort, vagy inkább extra 2 GB RAM-ot tesznek a gépbe, és akkor a tápegységből meg jó lesz a legolcsóbb. Úgyse látszik, a gép nem lesz tőle gyorsabb, és a Battlefield sem fog kevésbé akadozni, ha a drágább tápot veszem. Akkor meg minek? – szól az érvrendszer, ami sajnos több sebből vérzik.
Gagyi tápegységet venni kb. olyan, mint szalonnát vágni a teljes kiőrlésű kenyérhez. Lehet, csak mi értelme? Ha azt akarjuk, hogy egy gép stabil, megbízható, és üzembiztos legyen, akkor azt egy minőségi tápegységgel kell megalapozni. Silány minőségű, olcsó, ásatag tápegységgel szerelt gépet venni olyan, mint belepi******* az autó benzintankjába. Ez gondoskodik ugyanis minden egyes eszközünk energiaellátásáról, transzformálja a feszültséget a megfelelő értékekre. Egy gagyi tápegység az egész gép működésére kihat, ahogyan az autónak sem mindegy, hogy milyen üzemanyagot kap. Az olcsó, fogásra könnyű, noname tápegységek rosszabb minőségűek, silányabb összetevőkből készülnek, kevésbé megbízhatóak, kisebb terhelhetőségűek, hangosabbak, és sokkal energiapazarlóbbak. Ami nincs bennük, azt nem kell kifizetni..
Sajnálatos módon többször is láttam már agyonvágott alaplapot, rajta kifeszült vincseszterekkel, bakelitszagú házban, ahol az nPower, Codegen, vagy más „kínai” ócsó’ táp beadta a kulcsot, hazavágva az egész rendszert tokkal vonóval. Megérte spórolni, nem? Nyertünk négyezret a tápegységen, buktunk negyvenet a gépen. Brávó!
Egy jó minőségű, megfelelő teljesítményű PC tápegység hosszú évekre társ lehet, stabilan fogja kiszolgálni rendszerünket, nem lesznek rejtélyes tápegység okozta újraindulások, feszültségingadozások, sokkal nagyobb biztonságban érezhetjük a gépben lévő hardvereszközöket. Egy jól megválasztott táppal gépünk halkabb lesz, és a hatékony energiafelhasználásnak köszönhetően villanyszámlánkon is spórolni tudunk.
Én magam általánosságban a Corsair, Chieftec, Coolermaster, Be quiet, FSP, Gigabyte, Enermax tápegységeket szoktam javasolni.
Kerülendő tápegységek:
- Coolink,
- Azona,
- Modecom (nem FSP belsővel),
- M-tech,
- Codegen
- nPower.